Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja – Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

help-button-16543-m

Firma i jej działalność są oceniane pod kątem jakości usług i wypłacalności finansowej, ale również w świetle odpowiedzialności za otoczenie, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo.

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR), zgodnie z treścią międzynarodowego standardu ISO 26000, oznacza odpowiedzialność organizacji za wpływ podjętych przez nie decyzji oraz działań wpływających na społeczeństwo oraz środowisko, czyli zarządzanie z poszanowaniem zagadnień ekologicznych, pracowniczych i społecznościowych.

Społeczna odpowiedzialność biznesu – CSR

Najpopularniejsze CSR, to programy podnoszące kwalifikacje pracowników, czy promocja ekologii w miejscu pracy (jak np. recykling dla artykułów biurowych, używanie energooszczędnego oświetlenia, czy oszczędzanie wody).

btn_wyslij_zapytanie

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się coraz bardziej popularna wśród polskich przedsiębiorstw. Dotyczy to przede wszystkim dużych firm, które traktują programy i praktyki mające na celu pozytywny wpływ na otoczenie jako stały element, nierozdzielnie związany z działalnością. Ale CSR nie jest przeznaczony tylko dla przedsiębiorstw dużych. Przeciwnie, wiele przykładów pokazuje, że dla małych firm CSR może być ważną przewagą rynkową oraz pomocą przy pozyskaniu nowych klientów i kontrahentów, obniżeniu kosztów prowadzonej działalności, a także jako źródło zwiększenia zaangażowania pracowników.

 

CSR występuje poprzez działania, które sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi i uwzględniają oczekiwania stron zainteresowanych aktywnością w organizacji. W funkcjonowaniu CSR w sposób szczególny brane są pod uwagę aspekty ekologiczne oraz istotne potrzeby pracowników, klientów, kontrahentów oraz lokalnej społeczności.

Posiadanie certyfikatów CSR będzie jednym z atutów firmy dla pozyskania dotacji unijnych.

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych i opracowywaniu biznes planów oraz wniosków dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: analityk@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, Słownik finansowy dnia 13.07.2016 o godz. 16:33
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*