Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Biznes plan przykłady korzyści dla firmy

Wielu przedsiębiorców nie troszczy się o opracowanie Biznes Planu, bo uważa to za trudne lub bezużyteczne, jeżeli nie ubiega się o zewnętrzne finansowanie. Zwykle nie wiedzą, że statystycznie po roku, od startu biznesu, na rynku pozostaje tylko 70% firm, a po 5 latach tylko co trzecia firma. Poprawnie opracowany Biznes Plan jest więcej niż dokumentem, który daje kierownictwu firmy informacje o tym, co przyniesie przyszłość. Dobrze przygotowany,  zindywidualizowany Biznes Plan prezentuje dokładnie zaplanowane działania biznesowe i ich efekty. To plan, który bierze pod uwagę zasoby którymi dysponujesz i cele, które sobie postawiono, aby doprowadzić firmę na pozycję o wyższej dochodowości i wyższych kompetencjach.

 

Czytaj więcej o tym jak napisać biznes plan.

 

10 najważniejszych korzyści, które Biznes Plan przyniesie Twojemu biznesowi

 1. Zweryfikuje i uwiarygodni oczekiwane wyniki finansowe
 2. Oceni/podniesie efektywność Projektu biznesowego. Część błędów popełnisz (i wyeliminujesz) na papierze zamiast stracić prawdziwe pieniądze
 3. Ugruntuje Twoją wiarę w biznes co ułatwi utrzymanie motywacji swojej i zespołu
 4. Zbuduje do Ciebie zaufanie i pomoże Ci pozyskać finansowanie zewnętrzne (kredyt, pożyczka, inwestor, dotacja)
 5. Uporządkuje Twoją wiedzę o otoczeniu gospodarczym i Twojej konkurencji
 6. Zidentyfikuje Twoje mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia, co umożliwi i ułatwi Ci zarządzanie rozwojem biznesu
 7. Skoncentruje Twoją uwagę na Kluczowych czynnikach sukcesu i celach oraz sposobach ich osiągnięcia
 8. Określi kompetencji wymagane od obecnych i nowo rekrutowanych pracowników
 9. Stanowił będzie kompendium wiedzy o Firmie do wykorzystania w przyszłych opracowaniach (skróci czas i obniży koszt ich przygotowania) takich jak: wnioski kredytowe i dotacyjne, materiały promocyjne, wycena firmy, itp.)
 10. Uzyskany model ekonomiczno-finansowy, będziesz mógł wykorzystać wielokrotnie do kroczącego planowania wyników prowadzonej działalności (wielokrotna korzyść z użycia tego samego modelu).

 

Należy mieć na uwadze, że rodzaj i zakres korzyści konkretnego przedsiębiorcy zależeć będzie m.in. od:

 

 • charakterystyki jego biznesu
 • zaangażowania przedsiębiorcy i jego zespołu w opracowanie dokumentu
 • rodzaju Biznes Planu i wykupionego zakresu usług konsultingowych.

 

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

Czytaj więcej o korzyściach z wniosku dotacji unijnej.

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych. Opracowujemy biznes plany oraz wnioski dotacyjne. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Doradztwo finansowe, Zarządzanie dnia 14.08.2014 o godz. 16:25
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

2 komentarze wpisu: Biznes plan przykłady korzyści dla firmy

Skomentuj

*