Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja – audyt efektywności energetycznej

Czytając dokumentację konkursów dotacyjnych, napotykamy na sformułowania i definicje, które nie do końca są jasne i w związku z tym tworzą się wątpliwości (czy dany nabór jest odpowiedni dla nas i naszego projektu? jakie warunki trzeba spełnić?). Dokumentacja powinna być jasna i zrozumiała – niestety jest to tylko założenie. Założenie to jest bardzo często weryfikowane przez potencjalnych Wnioskodawców, a urzędnicy narzekają, że musza odbierać setki telefonów i odpowiadać na pytania – mimo iż dokumentacja jest taka jasna i czytelna. Jednym z takich pojęć, które może sprawiać problemy mniej wtajemniczonym, jest „audyt efektywności energetycznej”.

 


btn_wyslij_zapytanie

 

 

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

 

W celu wyjaśnienia naszych wątpliwości, pierwsze co robimy, to dzwonimy do punktu informacyjnego. Poniżej przykładowa rozmowa z punktem informacyjnym w trakcie trwania naboru.

 

– Wnioskodawca: Dzień Dobry, mam pytanie „xyz”.

– Urzędnik: Czego Pan nie rozumie? Wszystko jest przecież w regulaminie naboru.

– Wnioskodawca: W takim razie proszę o wskazanie dokładnie, w którym punkcie regulaminu?

– Urzędnik: Yyy, proszę o wysłanie maila z oficjalnym zapytaniem, to się odniesiemy.

(w zamyśle odniesiemy się za tydzień lub dwa – co z tego, że Wnioskodawca potrzebuje odpowiedzi na teraz, bo opracowuje wniosek i ma ograniczony termin).

 

Po tak odbytej rozmowie, nie pozostaje nic innego, jak samemu wyszukać potrzebne informacje w internecie i o ile będziemy mieli szczęście, znajdziemy je. Jedna z poszukiwanych często definicji opisana została poniżej.

.

Audyt efektywności energetycznej

Audyt efektywności energetycznej (audyt elektroenergetyczny) – to dokument zawierający opis analizy zużycia energii elektrycznej, stanu technicznego budynku oraz ocenę opłacalności ekonomicznej mające na celu poprawę efektywności energetycznej.

 

  • Efektywność energetyczna jest przede wszystkim opłacalna z biznesowego punktu widzenia. Pozwala na oszczędność energetyczną, co przekłada się na lepsze wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

 

  • Tak, jak w przypadku audytu energetycznego, tak samo w audycie efektywności energetycznej dokument sporządzają audytorzy/doradcy energetyczni.

 

  • Wszystkie regulacje prawne dotyczące efektywności energetycznej zawarte są w ustawie o efektywności energetycznej (Dz.U. 2011 Nr 94, poz. 551 z późn. zm.)

 

W perspektywie dotacyjnej 2014-2020 dla RPO Dolny Śląsk ten dokument stanowi obligatoryjny element kryteriów wyboru projektu w działaniu 3.2 Efektywność energetyczna w MŚP i w działaniu 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.

 

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych i opracowywaniu biznes planów oraz wniosków dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, OZE, Słownik finansowy dnia 5.09.2017 o godz. 15:14
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*