Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja Biznes Plan (ang. business plan, plan biznesowy)

Czym jest i jak napisać biznes plan?

Niniejszy artykuł przedstawia definicję oraz nasze porady odnośnie tworzenia skutecznego biznes planu.

W ramach Resulto, wykonaliśmy już setki biznes planów, m.in. na warsztat samochodowy, na przedszkole, stację kontroli pojazdów, myjnie samochodową, biurowiec. Opracowywaliśmy biznes plany dla firm z branży usługowej i produkcyjnej, m.in. z branży meblarskiej, tekstylnej, fotograficznej, czy budowlanej. Wykonujemy całe biznes plany lub ich poszczególne części (część opisowa lub finansowa). Dodatkowo doradzamy i sprawdzamy wykonane już biznes plany.

  Jak napisać dobry biznes plan – porady.

btn_wyslij_zapytanie

Biznes plan – definicja

Biznes Plan (ang. business plan, plan biznesowy) jest opracowaniem wykorzystywanym przy ocenie opłacalności przedsięwzięć gospodarczych. Biznes Plan jest często sporządzany na potrzeby wewnętrzne firmy, jako narzędzie wyboru jednego, optymalnego rozwiązania spośród dostępnych alternatyw rozwojowych i inwestycyjnych. Bardzo często Biznes Plan stanowi narzędzie komunikacji zewnętrznej do pozyskania źródeł finansowania inwestycji. Wykonaliśmy wiele biznes planów – zapoznaj się z naszymi projektami.

  Przykładowy Biznes Plan (bezpłatny model ekonomiczny).

Co powinien zawierać biznes plan?

Dobrze opracowany, w sposób przejrzysty i wyczerpujący, opisuje przedmiotową (obecną lub planowaną) działalność gospodarczą, przedstawia rzetelnie szanse i zagrożenia biznesowe oraz zawiera wyliczenia finansowe obrazujące dotychczasowe (jeżeli istnieją) oraz planowane wyniki finansowe. Zakres Biznes Planu zmienia się w zależności od wielkości i rodzaju przedsięwzięcia. Odmianą biznes planu szeroko stosowaną przy planowaniu inwestycji o charakterze infrastrukturalnym, niekomercyjnym jest tzw. Studium Wykonalności.

  Przykładowy spis treści Biznes Planu.

Schemat opracowania Biznes Planu.

Efekt końcowy biznes planu

Biznesplan, opracowywany jako narzędzie wspierające pozyskanie zewnętrznego finansowania (np. kredyt, wkład kapitałowy), musi wykazać, że nowe przedsięwzięcie spełni oczekiwania finansującego w zakresie stopnia bezpieczeństwa i rentowności. W celu efektywnego zarządzania, biznesplan powinny sporządzać zarówno nowo tworzone jednostki organizacyjne jak i przedsiębiorstwa już funkcjonujące.

  Czytaj więcej o korzyściach z biznes planu.

Elementami Biznes Planu są m.in. prezentacja projektu biznesowego, analiza rynku, analiza finansowa i gospodarcza przedsiębiorstwa, analiza SWOT, projekcje ekonomiczne (plany i prognozy wyników finansowych).

 .

Zaplanuj mądrze swój biznes – prosty, bezpłatny model prognostyczny jest dostępny tutaj. O pełną wersję zapytaj analityka Resulto.

.

Cena Biznes Planu. Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych i opracowywaniu biznes planów oraz wniosków dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

300x250-resulto-intertext

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Słownik finansowy, Zakładanie firmy, Źródła finansowania dnia 1.02.2015 o godz. 20:22
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

5 komentarzy wpisu: Definicja Biznes Plan (ang. business plan, plan biznesowy)

Skomentuj

*