Definicja - Dyrektor ds. strategii - obowiązki i umiejętności | Firma konsultingowa Resulto
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja – Dyrektor ds. strategii – obowiązki i umiejętności

business-advertisement-316824-m

Największą odpowiedzialność za strategię ponoszą szefowie firm, ale w dzisiejszych czasach mają oni na nią coraz mniej czasu. W rezultacie czego zatrudniają „Dyrektorów ds. strategii” (ang. Chief Strategy Officer – CSO), których głównymi zadaniami jest kreowanie, objaśnianie i realizowanie strategicznych inicjatyw wraz z utrwalaniem ich wpływu na funkcjonowanie firmy.

 

Zakres obowiązków

 

  • dyrektor ds. strategii kieruje programami rozwoju, zorientowanymi na wsparcie konkurencyjności kompanii i podwyższenie jej dochodu,
  • wspólnie z generalnym dyrektorem i akcjonariuszami opracowuje strategię biznesu na okres średnio i długoterminowy,
  • tworzy ofertę nowych projektów i składa budżet dla ich realizacji, spełnia kontrolę, kieruje badaniami, współpracuje z marketingowcami i analitykami firmy, ocenia wyniki ich prac,
  • poza tym, wyznacza i likwiduje słabe miejsca w działalności firmy, znajduje nowe możliwości dla rozwoju biznesu,
  • wspólnie z fachowcami z działu PR organizuje komunikację między oddziałami, udostępnia główne strategiczne cele współpracownikom,
  • wyznacza kierunki nawiązywania zewnętrznych kontaktów kompanii odpowiednio do strategii firmy, na przykład z instytucjami państwowymi.

 

btn_wyslij_zapytanie

Czytaj więcej o opracowywaniu strategii przedsiębiorstwa.

 

Dyrektor ds. strategii powinien:

 

  • najpierw sam zrozumieć strategię, a potem ją objaśnić wszystkim jednostkom,
  • doprowadzić do niezwłocznych zmian,
  • być siłą napędową procesów decyzyjnych dla utrwalania zmian organizacyjnych.

 

Dyrektor ds. strategii

 

Odpowiada za rozwój biznesu, restrukturyzację i zamknięcie najmniej dochodowych projektów kompanii, proponuje właścicielom perspektywiczne kierunki rozwoju biznesu. W różnych organizacjach stanowisko to może nazywać się jako: dyrektor ds. strategii i rozwoju, doradca/zastępca generalnego dyrektora, dyrektor ds. planowania strategicznego.

 

Małe firmy 5 razy rzadziej zatrudniają/poszukują dyrektorów ds. strategii, niż firmy duże. Jeśli w firmie nie ma danego stanowiska, to tą funkcję wykonuje sam właściciel, generalny dyrektor czy doradcza organizacja, która zajmuje się outsourcingiem obowiązków dyrektora ds. strategii. W ostatnim czasie duże firmy szukają dobrej jakości fachowców pośród cudzoziemskich top-managerów albo „ojczystych” kierowników z doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach.

 

Proces budowy strategii jest zwykle dużym pozytywnym impulsem dla organizacji.

 

Eksperci Resulto pomagają wydobyć z menadżerów i pracowników Klienta to, co w nich najcenniejsze.

 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych i opracowywaniu biznes planów oraz wniosków dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, Słownik finansowy dnia 8.07.2016 o godz. 12:24
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*