Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja – innowacja, przedsiębiorstwo innowacyjne

Nauka, technologia oraz innowacje zawsze były decydującymi czynnikami dla rozwoju społeczeństwa. W dzisiejszych czasach innowacyjność jest przewagą konkurencyjną firmy, ponieważ służy do wzmocnienia pozycji rynkowej. Dlatego innowacyjność sprzyja ożywieniu gospodarki w krajach, które wspierają rozwój przedsiębiorczości.

 

 

Istota  innowacji

Innowacja polega na wprowadzaniu nowych rozwiązań w różnych obszarach działalności, na przykład: w dziedzinie opracowań technologicznych, podejmowania i realizacji decyzji menedżerskich czy organizacji procesów biznesowych.

 

Typy innowacji

 

Powszechnie w praktyce wyróżnia się cztery typy innowacji:

 

  • innowacje technologiczne/techniczne
  • innowacje organizacyjne
  • innowacje procesowe
  • innowacje marketingowe.

btn_wyslij_zapytanie

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

 

Zwykłe wszystkie typy innowacji występują łącznie, zwłaszcza w przedsiębiorstwach produkcyjnych, które wytwarzają nowe produkty. W przedsiębiorstwach usługowych zastosowanie mają przede wszystkim innowacje organizacyjne oraz marketingowe.

 

Przedsiębiorstwo innowacyjne

 

To takie, które umie tworzyć, chłonąć i zbywać nowe produkty/usługi, a także charakteryzuje się zdolnością do ciągłego dopasowywania się do zmian zachodzących w ich otoczeniu. W trosce o rozwój, firma innowacyjna dba o wysoką kreatywność i zdobycie przywództwa technologicznego.

Ogólne kryteria kwalifikacyjne, które pozwalają ocenić poziom innowacyjności firmy, to:

 

  • działalność badawczo-rozwojowa,
  • zarejestrowane i przekazane patenty i znaki towarowe,
  • współpraca w zakresie rozwoju,
  • nakłady na szkolenia oraz ich czas.

Czytaj więcej o strategii innowacji oraz zarządzaniu innowacjami 

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych i opracowywaniu biznes planów oraz wniosków dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, Słownik finansowy dnia 11.07.2016 o godz. 14:58
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*