Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja opinia o innowacyjności – dotacje na innowacje

innovation-1156284-m

W poprzednim wpisie wspomnieliśmy o tym, że około ¼ projektów (szacunkowo) ubiegających się o dotacje unijne w mijającej perspektywie 2007-2013, wymagała posiadania opinii o innowacyjności. Wiązało się to m. in. z tym, że założeniem instytucji  rozdysponowujących środki pieniężne, przeznaczone na dotacje, było zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Jak poprzednia perspektywa polepszyła innowacyjność Polski? Niezbyt udanie, czego dowodem jest wciąż jedna z ostatnich pozycji w rankingu innowacyjności państw UE oraz fakt, że na kolejne lata zamierza się zwiększyć wydatki publiczne na badania i rozwój z obecnych 0,9% PKB, do 1,7% PKB. Czy to pomoże? Przekonamy się za kilka lat. Jednak w nowych naborach w latach 2014-2020, opinie o innowacyjności będą prawdopodobnie bardziej potrzebne, niż w poprzedniej perspektywie.

Znajdź odpowiednią dotacje dla siebie i firmy (tabelka) ⇐

btn_wyslij_zapytanie

Czym jest opinia o innowacyjności?

Opinia o innowacyjności  jest obiektywną opinią eksperta na temat technologii, która jest planowana do wdrożenia w danym podmiocie realizującym nowy projekt / inwestycję.  Dzięki posiadaniu takiej opinii, zwiększa się szansę na pozyskanie środków z Unii Europejskiej. Opinia o innowacyjności jest w tym wypadku bardzo pomocna. Jednak nie wszystkie nabory stawiają wymóg posiadania takiej opinii, nie jest to obligatoryjne, a bynajmniej nie było obligatoryjne, co może się zmienić i zapewne się zmieni, w nowej perspektywie. Nawet w przypadku, jeśli taka opinia o innowacyjności nie jest wymagana, to jej załączenie do wniosku o dofinansowanie, może zwiększyć szansę na pozytywny rezultat oceny i podnieść „prestiż” projektu.

Co powinna zawierać opinia o innowacyjności?

  • dokładną charakterystykę planowanej do wdrożenia technologii,
  • okres, w jakim jest ona stosowana w kraju.

Gdzie uzyskać opinię o innowacyjności?

  • uczelnia wyższa,
  • instytuty przemysłowe,
  • jednostki B+R (badawczo – rozwojowe),
  • centra B+R,
  • organizacja techniczna.

Warunki uzyskania opinii o innowacyjności

  • średni okres potrzebny na uzyskanie może wynieść ok. 2 tygodni,
  • wymagany opis technologii (opis branży – w celu znalezienia odpowiedniego specjalisty i oceny poświęconego czasu na stworzenie opinii oraz ceny takiej opinii.

 

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych. Opracowujemy wnioski dotacyjne oraz biznes plany. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Doradztwo finansowe, Dotacje dnia 27.10.2014 o godz. 16:42
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

2 odpowiedzi do wpisu: Definicja opinia o innowacyjności – dotacje na innowacje

Skomentuj

*