Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Definicja start up

dotacje dla firm - start

Czym jest start up? Niewielu zastanawia się nad definicją start up.

Określenie to znaczy po prostu biznes. Osoba, która prowadzi start up – startuje z budowaniem swojego biznesu, wykonuje pierwsze kroki na drodze przedsiębiorczości, pierwsze kroki na drodze do niezależności finansowej. Start up jest z reguły tworzony przez młodych ludzi, ale nie jest wykluczone tworzenie start up`ów przez starszych.

Ogólnej definicji brak – np. inną definicję start up stosują banki, a inną przykładowo fundusze inwestycyjne typu Venture Capital.

Definicja start up stosowana przez bank

Banki stosują bardzo prostą i jednolitą definicję start up. W ich rozumieniu, start up, to podmiot działający na rynku poniżej 1 roku. Taką definicję stosuje większość banków, jednak są wyjątki, np. traktowanie jako start up podmiotów do 2 lat działalności.  Dolna granica start up, to dla większości banków moment startu działalności.

Definicja start up stosowana przez fundusze, np. Venture Capital

Odmienną, od stosowanej przez banki, definicję start up, stosują fundusze Venture Capital. Podmioty te definiują start up bardziej jako „stan umysłu” przedsiębiorcy. Dla venture capital ważna jest mentalność przedsiębiorców. Przedsiębiorcy w tego typu podmiotach obserwują zmiany na rynku i się do nich przystosowują, są elastyczni i stale ewoluują.

Pozostałe definicje start up

  • Spółka, która do dalszego rozwoju potrzebuje finansowania od inwestorów.
  • Podmiot szukający trwałego modelu biznesowego, w celu rozwoju podmiotu.
  • Podmiot, który posiada produkt (np. w początkowej fazie rozwoju), ale nie do końca ma pomysł jak go wprowadzić na rynek.
  • Podmiot do5 roku działalności – po tym okresie staje się dojrzałym podmiotem.
  • Pomysł rozpoczęcia biznesu.
  • Małe, przeważnie 1-osobowe podmioty, rozpoczynające działalność. 

Ogólnie przyjętej definicji start up brak.

Czytaj więcej o definicji biznes planu.

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych. Zapytaj o naszą ofertę:

tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Słownik finansowy, Zakładanie firmy dnia 18.09.2014 o godz. 14:25
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*