Czy strategia innowacji zwiększy szansę na pozyskanie dofinansowania w latach 2015-2020? W perspektywie 2007-2013, dodatkowe punkty można było otrzymać za posiadanie opinii o innowacyjności. Wiązało się to m. in. z tym, że założeniem instytucji rozdysponowujących środki pieniężne, przeznaczone na dotacje, było zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki.
Jak poprzednia perspektywa polepszyła innowacyjność Polski? Niezbyt udanie, czego dowodem jest wciąż jedna z ostatnich pozycji w rankingu innowacyjności państw UE oraz fakt, że na kolejne lata zamierza się zwiększyć wydatki publiczne na badania i rozwój z obecnych 0,9% PKB, do 1,7% PKB. Czy to pomoże? Przekonamy się za kilka lat. Jednak w nowych naborach w latach 2014-2020, opinie o innowacyjności będą prawdopodobnie bardziej potrzebne, niż w poprzedniej perspektywie. Ważniejsze mogą być jednak strategie innowacji – dodatkowe punkty będą przyznawane za posiadanie strategii innowacji – zarządzania innowacjami.
Opracuj strategię innowacji, aby Twój wniosek dotacyjny był wyżej oceniony.
Strategia innowacji – definicja
Strategia innowacji przewiduje wdrożenie na rynek nowego produktu, usługi, metody marketingowej, procesu itp., który będzie w stanie zaspokoić wcześniej nie zaspokojone potrzeby nabywców lub zaspokoi te potrzeby w nowy sposób. Strategia innowacji w praktyce gospodarczej najczęściej rozpatrywana jest w kontekście przygotowania szerszej strategii przedsiębiorstwa, w której opisuje się generalną działalność przedsiębiorstwa zorientowaną na przyszły rozwój.
Czytaj więcej o innowacyjności polskiej gospodarki.
Zarządzanie innowacjami
Nauka która zajmuje się problematyką innowacji, jest zarządzanie innowacjami. Według S. Kasprzyka zarządzanie innowacjami definiuje się jako całokształt czynności, które są niezbędne do przygotowania i praktycznego zastosowania nowych rozwiązań technicznych.
Czytaj więcej o pisaniu wniosku o dofinansowanie i aktualnych naborach.
Jak przygotować się do naborów oraz ile trwa przygotowanie i jak napisać wniosek o dofinansowanie?
Pomagamy w opracowaniu wniosku o dofinansowanie – zapraszamy do
Dodatkowo, aby odpowiednio przygotować się do ubiegania się o dofinansowanie, przedsiębiorcy powinni rozpocząć pracę nad projektem / wnioskiem o dofinansowanie, na kilka miesięcy wcześniej. Pierwsze konkursy dają największe szanse na uzyskanie dofinansowania ze względu na relatywnie małą liczbę zainteresowanych wnioskodawców – warto to wykorzystać i rozpocząć przygotowania już teraz – zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą i kontaktu z Resulto w celu wsparcia Państwa biznesu.
Czytaj więcej o rozliczaniu dotacji unijnej.
Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych. Opracowujemy wnioski o dofinansowanie oraz biznes plany. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl
Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.