Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2018 roku wystartowały – czas przygotować wniosek o dofinansowanie

Dobra wiadomość dla oczekujących na dofinansowania. W ramach dotacji unijnych, z naborami wystartowały już Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) na dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, finansowanie szkoleń, bony oraz staże dla osób bezrobotnych. Oprócz PUP dotacje będą przyznawać również inne podmioty – więcej w niniejszym artykule.

.

Znajdź odpowiednią dotacje dla siebie i firmy ⇐

btn_wyslij_zapytanie

.

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2018 roku

Środki na dofinansowanie dla osób fizycznych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej będą rozdzielane poprzez Instytucje Pośredniczące. Będą dwie pule środków:

 

 • jedna w ramach PO Wiedza Edukacja i Rozwój – POWER (program krajowy, centralny): osoby do 29 roku życia
 • druga w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych – RPO (programy wojewódzkie, można wyróżnić 16 RPO): osoby powyżej 29 roku życia.

 

Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) będą główną Instytucją Pośredniczącą w ramach środków POWER oraz jedną z Instytucji w ramach RPO.

 

Dodatkowo w RPO będą też inne instytucje pośredniczące (muszą złożyć wniosek do organizatora – Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) i otrzymać środki – po przyznaniu im środków z WUP, wybrane podmioty będą przyjmować wnioski od osób fizycznych).

 

 • Powiatowe Urzędy Pracy posiadają środki i trwają nabory wniosków
 • nabory będą prowadzić również inne, wybrane instytucje (jednak najpierw muszą one zostać wybrane w naborze centralnym) – aktualnie (2018) podmioty powinny być już wybrane – WUP`y posiadają listy wybranych podmiotów
 • warto również pamiętać, że obszary wiejskie mają dodatkową pulę na tworzenie i rozwój działalności w ramach PROW – zapoznaj się z opisem naboru.

 

Jak napisać skuteczny wniosek?

 

Rozszerzony opis i porady dot. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej znajduje się w naszym artykule – Porady w naszym artykule o dofinansowaniach na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 

Dla kogo dotacje / dofinansowanie na rozpoczęcie w 2018 roku?

 

 • do składania wniosków są zaproszone osoby pozostające bez pracy
 • preferowane będą wnioski o dofinansowanie od osób powyżej 50-go roku życia, kobiet, osób o niskim wykształceniu oraz osób niepełnosprawnych (ale nie tylko one otrzymują dofinansowanie).

 

Na co można otrzymać dofinansowanie z PUP w 2018 roku?

 

 • dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej – około 25 000 zł
 • finansowanie szkolenia osób uprawnionych
 • bony dla bezrobotnych
 • doposażenie miejsca pracy
 • staże.

 

Czytaj o pisaniu wniosków o dofinansowanie i aktualnych naborach.

 

Terminy i procedury składania wniosków o dofinansowanie

 

 • nabór jest ciągły – aż do wyczerpania środków na dany rok
 • wnioski rozpatrywane będą w kolejności, zgodnie z datą wpływu do Instytucji Pośredniczącej.

 

 

Dodatkowo, w oczekiwaniu na pierwsze nabory w ramach RPO dla firm – warto przygotować się do przyszłych konkursów i pisania wniosków o dofinansowanie – oferujemy usługę audytu możliwości dotacyjnych.

 

Pomagamy w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie unijne oraz pisaniu biznes planów. Przeprowadzamy również audyt możliwości dotacyjnych. Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj w celu ustalenia szczegółów współpracy: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Doradztwo finansowe, Dotacje, Źródła finansowania dnia 7.01.2015 o godz. 16:52
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

3 komentarze wpisu: Dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2018 roku wystartowały – czas przygotować wniosek o dofinansowanie

Skomentuj

*