Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Dotacje unijne – Krajowe Programy Operacyjne 2014-2020

Polska w latach 2014-2020 otrzyma w ramach członkostwa w Unii Europejskiej około 82,5 mld euro dofinansowania. Większość z tej puli jest przeznaczona na programy operacyjne – program operacyjny, to najważniejszy dokument, dzięki któremu środki zostają rozdysponowane.

Programy operacyjne dzielą się na:

  • krajowe – centralne oraz
  • regionalne – w każdym województwie po jednym.

W poprzedniej perspektywie duża część środków „należała” do krajowych programów operacyjnych, jednak w nowej perspektywie nastąpiło kilka istotnych zmian – m.in. zwiększają się środki „posiadane” przez województwa.

Znajdź odpowiednią dotacje dla siebie i firmy (tabelka) ⇐

btn_wyslij_zapytanie

Krajowe Programy Operacyjne 2014-2015 – struktura programów i podział środków

W latach 2014-2020 fundusze europejskie zostaną zainwestowane w ramach sześciu programów krajowych, w tym jednego ponadregionalnego dla województw Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie). Łączna pula Krajowych Programów Operacyjnych, to 45,58 mld EUR:

 

  • Program Infrastruktura i Środowisko – 27,41 mld euro,
  • Program Inteligentny Rozwój – 8,61 mld euro,
  • Program Polska Cyfrowa – 2,17 mld euro,
  • Program Wiedza Edukacja Rozwój – 4,69 mld euro,
  • Program Polska Wschodnia – 2 mld euro,
  • Program Pomoc Techniczna – 700,12 mln euro.

Kiedy pierwsze nabory w ramach Krajowych Programów Operacyjnych – harmonogram 2015

Regionalne Pogramy Operacyjne – harmonogram 2015

 

Jak przygotować się do naborów i jak napisać wniosek o dofinansowanie?

Przedsiębiorcy powinni rozpocząć pracę nad projektem / przedsiębiorstwem, na kilka miesięcy przed ogłoszeniem konkursu – to zwiększa szanse na uzyskanie dużej liczby punktów – gdyż dostosowuje firmę do wymogów. Warto również pamiętać o krajowych inteligentnych specjalizacjachPierwsze konkursy dają największe szanse na uzyskanie dofinansowania – relatywnie mała liczba zainteresowanych – Resulto pomaga przygotować się firmom i przeprowadza audyt możliwości dotacyjnych – zapraszamy do kontaktu.

 

 

Czytaj więcej o regionalnych programach operacyjnych.

Czytaj więcej o zmianach w unijnej perspektywie 2014-2020.

Czytaj więcej o pisaniu wniosku o dofinansowanie i aktualnych naborach.

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych. Opracowujemy wnioski o dofinansowanie, biznes plany oraz przeprowadzamy audyt możliwości dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje dnia 14.01.2015 o godz. 14:05
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

2 komentarze wpisu: Dotacje unijne – Krajowe Programy Operacyjne 2014-2020

Skomentuj

*