Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Dotacje dla firm – skuteczne wnioski o dotacje unijne dla firm – wniosek o dofinansowanie na rozwój i innowacje – jak pozyskać fundusze unijne 2018-2020?

dotacje dla firm - start

Opracowujemy profesjonalne i skuteczne wnioski o dofinansowanie unijne. Oferujemy kompleksowe usługi od audytu możliwości dotacyjnych, monitoringu konkursów, przygotowania wniosku, po rozliczenie dotacji dla firm. Zakres i doświadczenie Resulto obejmuje setki zrealizowanych i współrealizowanych projektów. Pozyskaliśmy dotacje dla firm usługowych i produkcyjnych.

 

Uwiarygadniają nas:

 

 • wysoka skuteczność w pozyskiwaniu finansowania
 • znaczna liczba Klientów oraz
 • członkostwo w izbach przemysłowych.

Szczególnie mocne relacje posiadamy z dolnośląskim biznesem oraz dolnośląską nauką.

 .

Znajdź odpowiednią dotacje dla siebie i firmy (tabelka) ⇐

 

Jak napisać wniosek o dofinansowanie i jak pozyskać fundusze unijne?

Warto zapoznać się z informacjami pomocnymi przy ubieganiu się o dotacje w latach 2015-2020. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami postępowania w celu pozyskania funduszy unijnych na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego. Istotne wiadomości, które pomagają przygotować się przedsiębiorstwom do ubiegania się o dofinansowanie, zamieściliśmy w naszym artykule – przedstawiamy opis działań, jakie podejmuje Resulto przy ubieganiu się o dotacje dla firm – jak pozyskać fundusze unijne.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym artykułem dot. kluczowych aspektów skutecznego pozyskiwania dofinansowania i statystyk na ten temat.

 

btn_wyslij_zapytanie

 

Kiedy rozpoczną się i jakie będą nabory wniosków o dofinansowanie w 2019 roku?

 

Nabory wniosków o dofinansowanie już trwają. Dotacje dla firm są na wyciągnięcie ręki – wystarczy wejść w interesujący nas harmonogram i znaleźć adekwatny program dla naszego przedsiębiorstwa i przedsięwzięcia/pomysłu. Są dostępne nabory w ramach regionalnych oraz krajowych programów operacyjnych. Są również dostępne dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki preferencyjne.

 

 

 

 

Ważnejeżeli wiążą Państwo plany rozwojowe z pozyskaniem dotacji (m.in. na rozwój, innowacje, czy na rozpoczęcie działalności gospodarczej), zwracamy uwagę na audyt możliwości dotacyjnych, tj. usługę która podnosi szansę pozyskania dotacji przez przygotowanie Wnioskodawcy do zdobycia większej liczby punktów konkursowych.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie w 2019?

 

Środki unijne zostaną zainwestowane przede wszystkim w:

 

 • badania naukowe i ich komercjalizację
 • prace rozwojowe
 • nowe produkty i usługi – innowacje produktowe i procesowe
 • rozwój przedsiębiorczości – wzrost konkurencyjności
 • transport przyjazny środowisku oraz OZE
 • aktywizację zawodową – szkolenia, staże, dotacje na start.

 

Środki unijne – ile funduszy unijnych w latach 2014 – 2020 dla Polski?

 

Nowy program finansowania na lata 2014-2020 praktycznie zaczął wspierać przedsiębiorców w roku 2015. W nowej perspektywie Polska może liczyć na 82,5 mld euro, z których około 76,9 mld euro zostanie przeznaczona na unijne programy operacyjne (program operacyjny – jeden z najważniejszych dokumentów z punktu widzenia rozdysponowania środków unijnych) – w tym ponad 252 mln euro na wsparcie bezrobotnej i nieuczącej się młodzieży.

 

Fundusze europejskie 2014 – 2020 – programy operacyjne

 

Z zaplanowanej na programy operacyjne kwoty 76,9 mld euro, na krajowe (centralne) programy operacyjne  przeznaczono  45,58 mld euro:

 

 • Program Infrastruktura i Środowisko 27,41 mld euro
 • Program Inteligentny Rozwój 8,61 mld euro
 • Program Polska Cyfrowa 2,17 mld euro
 • Program Wiedza Edukacja Rozwój 4,69 mld euro
 • Program Polska Wschodnia 2 mld euro
 • Program Pomoc Techniczna 700,12 mln euro

 

a 31,28 mld euro na regionalne programy operacyjne RPO (przykładowo na Dolny Śląsk trafi 2,253 mld euro).

 

Czytaj więcej o:

 

 .

Dotacje unijne 2019 dla firmy / przedsiębiorstwa

 

Z 11 celów tematycznych wskazanych przez Komisję Europejską, 2 dotyczą bezpośrednio przedsiębiorstw:

 

 1. ich inwestycji w badania i innowacje, oraz
 2. podnoszenia konkurencyjności.

 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na prawie 20 mld euro. Będą to przede wszystkim dotacje dla firm na inwestycje, na innowacje, na poprawę ich konkurencyjności oraz dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 

Dodatkowo przedsiębiorcy będą mogli starać się o środki z programu Horyzont 2020 – łącznie nawet 9 mld euro, w tym z nowo powstałego Instrumentu MSP ok. 3 mld euro.

.

Dotacje unijne 2019 – kto może otrzymać dofinansowanie unijne w 2019 roku?

 

Największe wsparcie dotacyjne będzie dostępne dla przedsiębiorców rozwijających projekty innowacyjne i dla przedsiębiorców współpracujących z jednostkami naukowo – badawczymi w zakresie transferu wiedzy z nauki, do biznesu.

.

Jak przygotować się do pozyskania dofinansowania? Jak pozyskać fundusze unijne?

 

Ważne, aby mali i średni przedsiębiorcy już przygotowywali projekty (np. o dotacje na innowacje) od strony formalno – prawnej (tj. projekty techniczne, pozwolenia na budowę, Biznes Plany, umowy o współpracy z jednostkami naukowymi, badawczymi itp.), ponieważ po ogłoszeniu naboru zwykle nie ma dość czasu, aby skompletować wymagane dokumenty. Prace przygotowawcze należy konsultować z ekspertami Resulto – pomagamy przygotować się do ubiegania o środki unijne – audyt możliwości dotacyjnych.

 

Zapraszamy do subskrypcji Newslettera Resulto.

 

Pomagamy w wypełnianiu wniosków o dotacje unijne na rozpoczęcie działalności, na innowacje, a także dofinansowanie w ramach innych programów i wobec innych źródeł finansowania, niż UE. Udzielamy pomocy przy pisaniu biznes planów i wycen. Przeprowadzamy również audyt możliwości dotacyjnych. Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj w celu ustalenia szczegółów współpracy: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

 

dotacje dla firm - kontakt z analitykiem

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Doradztwo finansowe, Dotacje, Źródła finansowania dnia 20.05.2015 o godz. 11:00
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

17 komentarzy wpisu: Dotacje dla firm – skuteczne wnioski o dotacje unijne dla firm – wniosek o dofinansowanie na rozwój i innowacje – jak pozyskać fundusze unijne 2018-2020?

 1. Marta pisze:

  Prowadze jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na nauczaniu j.obcych. Czy możliwe jest uzyskanie dotacji na rozwój firmy głównie sprzęt IT. Przeglądam program dla woj. kuj.pomorskiego, gdzie prowadzę działalność i niestety nic nie widzę 🙁

  • resultopress pisze:

   Niestety (wg mojej orientacji) programy dotacyjne na rozwój biznesu nie wspierają (obecnie) dobrze takich projektów. Przy takim projekcie w grę (sensownie) wchodzi jedynie kredyt komercyjny. Opracowujemy stosowne biznes plany pod kredyty – jeżeli będziecie Państwo zainteresowani to chętnie przedstawimy ofertę.

   Zapraszam do korzystania z naszych usług.
   tel. 783 366 476

 2. POLAK pisze:

  Witam,
  Pracuję na pełny etat. Chcę otworzyć własną firmę jak dostać na to dotację?
  Co muszę zrobić, z jakich projektów mogę skorzystać?

  • resultopress pisze:

   Dzień Dobry,

   Niestety wg mojej wiedzy obecnie nie ma naborów na otwarcie działalności dla osób pracujących. Należałoby rozpocząć działalność i ubiegać się o dotacje na rozwój (konkurując o dotację z silnymi firmami działającymi od lat).

   Pozdrawiamy

 3. Krystyna pisze:

  Jakiś czas temu czytałam o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji 🙂 „Proinnowacyjny Klaster Biznesu jest instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych” ciekawe..

Skomentuj

*