Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Granty rządowe na duże inwestycje

Rząd zdecydował o zmianach w programie wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki. W budżecie 2011-20 zarezerwowano kwotę 686,4 mln zł .

Granty rządowe na duże inwestycje 2011 – 2020

Dotychczas, jeśli o grant chciała się ubiegać firma spoza sektora priorytetowego (należą do nich motoryzacyjny, elektroniczny i AGD, lotniczy, biotechnologii, nowoczesnych usług oraz badawczo-rozwojowy), musiała wydać 1 mld zł i zatrudnić 500 osób. Nowe minimalne parametry to 750 mln zł i 200 etatów lub 500 mln zł i 500 etatów. Granty będą mogły otrzymać także firmy, które inwestują w fabryki w powiatach o stopie bezrobocia poniżej 75 proc. średniej krajowej. Czekają na to dwa wielkie projekty więc mogło to być bezpośrednim impulsem do rządowych zmian (naginanie regulacji do bieżącej sytuacji).  Szczególnie duże inwestycje dostaną wsparcie o 4 proc. większe, niż wynikałoby ze wzoru stosowanego w programie.

Relatywnie małe kwoty do pozyskania rządowego grantu wystarczą w sektorze badawczo- rozwojowym trzeba zainwestować 1,5 mln zł, a nie 3 mln zł, by otrzymać grant na miejsca pracy. Aby otrzymać grant z tytułu inwestycji, wystarczy wydać na ośrodek R&D 10 mln zł. W Polsce Wschodniej firmy dostaną nawet o 20 proc. wyższy grant. (wg Pulsu Biznesu).

 

Pozyskiwanie dotacji – zapytaj o naszą ofertę.

doradztwo gospodarcze Resulto Sp. z o.o.

tel. +48 783 366 476, poczta@resulto.pl

logo_resulto

 Zapraszamy do weryfikacji naszych referencji.

Tagi: , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Doradztwo finansowe, Dotacje dnia 14.08.2013 o godz. 10:05
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*