Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Gwarancja na zabezpieczenie spłaty kredytu

graph-163509_640

Od 15 marca  mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą uzyskać gwarancję na zabezpieczenie spłaty kredytu przeznaczonego na finansowanie działalności bieżącej. Jest to możliwe w ramach programu ‘de minimis’. Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego , z programu skorzystało już ponad 20 tys. przedsiębiorców.

Gwarancja na zabezpieczenie spłaty kredytu – program „De minimis”

Aż 71% firm, które skorzystały z tego programu to mikroprzedsiębiorstwa. Udzielone gwarancje w kwocie około 4,2 mld zł pozwoliły firmom na wzięcie 7,2 mld zł. Średnia wartość gwarancji wyniosła 192 tys. zł, a średnia wartość kredytu zabezpieczona gwarancją de minimis to ok. 331 tys. zł. Największym udziałem w wartości przyznanych gwarancji mogą się pochwalić małe przedsiębiorstwa, ich udział wyniósł 41%. Udział mikroprzedsiębiorstw to 37%, a średnich 22%. Najwięcej, bo aż 41%,  gwarancji zostało udzielonych firmom związanych z handlem, dalej budownictwo (20%) i przetwórstwo (18%). Najwięcej przedsiębiorców skorzystało z gwarancji de minimis w regionach rozwiniętych gospodarczo.

Pobudzanie rozwoju gospodarczego przez wspieranie przedsiębiorczości to jedno z kluczowych działań Banku Gospodarstwa Krajowego jako polskiego banku rozwoju. Jak pokazało wstępne badanie, gwarancje de minimis na kredyty obrotowe idealnie trafiły w potrzeby przedsiębiorców. Dlatego dzisiaj zapowiadamy rozszerzenie gwarancji na kredyty inwestycyjne, które będą dostępne dla przedsiębiorców od początku 2014 roku – powiedział Dariusz Kacprzyk, prezes BGK.

Według badań BGK, brak zabezpieczenia kredytu to główny problem MSP w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego. Prawie wszystkie badane firmy oceniły program bardzo pozytywnie. 83% respondentów odpowiada maksymalny okres gwarancji, 77% jest zadowolonych z maksymalnej kwoty gwarancji. Dla 89% procedura uzyskania gwarancji jest prosta i jasna. Z badania wynika, że dzięki programowi de minimis 90% firm ustabilizowało swoją sytuację finansową, 51% na tyle, by móc poczynić kolejne inwestycje.

Program gwarancji de minimis to pierwszy program, w którym ryzyko związane z udzielonymi gwarancjami jest przejęte przez Skarb Państwa. Program podobno już wzbudził zainteresowanie w innych krajach, a także Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Obecnie planowane jest przedłużenie programu i zwiększenie maksymalnej kwoty pożyczki przez pojedynczego przedsiębiorcę. Jak zapowiedział prezes BGK, za miesiąc mają zostać zawarte pierwsze umowy z bankami, które będą je dystrybuować. Maksymalna kwota gwarancji ma wynieść 3,5 mln zł oraz 60% kwoty kredytu. Maksymalny okres kredytu ma sięgnąć  99 miesięcy.

 

Źródło: pb.pl

   

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych.
Zapytaj o naszą ofertę:

doradztwo gospodarcze Resulto Sp. z o.o.

tel.: +48 783 366 476

e-mail: poczta@resulto.pl

logo_resulto

 

 

 

 

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

 

 

Tagi: , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Doradztwo finansowe, Dotacje, Start up, Zakładanie firmy dnia 7.10.2013 o godz. 10:43
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*