Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Horyzont 2020 – wielkie pieniądze na naukę i innowacje

Horyzont 2020 to największy w historii UE program na rzecz badań naukowych i innowacji, o łącznym budżecie około 80 mld euro. Program ma zapewnić więcej przełomowych odkryć i nowatorskich rozwiązań, które uda się wprowadzić z laboratorium na rynek. Horyzont 2020 jest otwarty dla wszystkich, ma prostą konstrukcję, która zmniejsza biurokrację i czasochłonność – uczestnicy mogą skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. Otwartość i prostota mają zapewnić szybsze rezultaty finansowanych projektów. W 2014 r. łączny budżet na badania naukowe wyniesie ok. 9,3 mld euro, a w 2015 r. ok. 9,9 mld euro. 

Dotacje na naukę i innowacje – Horyzont 2020

Większość unijnych funduszy na badania jest przyznawana w ramach konkursów, jednak budżet programu obejmuje również m. in.  finansowanie Wspólnego Centrum Badawczego.

Możliwości uzyskania finansowania w ramach programu Horyzont 2020 określają programy prac publikowane na unijnym portalu dotyczącym finansowania badań (link poniżej), który po optymalizacji, usprawnia procedury i nie ma już konieczności przedstawiania wersji papierowej dokumentów. Uproszczono także samą architekturę programu i systemu finansowania, wprowadzając jednolity zestaw reguł i ułatwiając zasady dotyczące kontroli finansowych i audytów.

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

W latach 2014-2015 przewidywana kwota dotacji dla sektora MSP, to 500 mln euro.  Oczekuje się, że znaczna część zgłaszanych projektów będzie uwzględniać kwestie równych szans kobiet w nauce. Dodatkowo przewidziano również środki na wsparcie debaty o roli nauki w społeczeństwie.

Horyzont 2020 wprowadza również nowe zasady, jeśli chodzi o wymogi dostępu. Obowiązującym wymogiem będzie tzw. otwarty dostęp, dzięki czemu opublikowane wyniki projektów będą nieodpłatnie dostępne dla wszystkich.

Czytaj więcej o strukturze programu Horyzont 2020.

Więcej informacji na oficjalnej stronie programu ec.europa.eu/programmes/horizon2020/

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych, opracowujemy biznes plany, wnioski dotacyjne i przeprowadzamy audyt możliwości dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę:

tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, Źródła finansowania dnia 15.04.2014 o godz. 15:07
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Jedna odpowiedź do wpisu: Horyzont 2020 – wielkie pieniądze na naukę i innowacje

Skomentuj

*