Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Instrument MSP – ocena wniosków i wskazówki

Już 24 września kolejny nabór wniosków w Instrumencie MSP w ramach Horyzontu 2020. W pierwszym naborze, o którym pisaliśmy w naszym poprzednim artykule, wpłynęło łącznie 2666 wniosków. Przedsiębiorcy ubiegali się o 50 000 na opracowanie Biznes Planu dla nowego przedsięwzięcia biznesowego. € Z tej puli wyłonionych zostało 155 beneficjentów z 21 krajów. Wnioskodawcy, którym przyznano dotacje, zostaną formalnie powiadomieni w sierpniu.

Wnioski na temat dofinansowania Instrument MSP

Budżet Instrumentu MSP w latach 2014-2020, to 3 mld euro. Instrument promuje najbardziej innowacyjne małe przedsiębiorstwa o wysokim potencjale wzrostu. Procedura składania wniosków jest prosta, ale jedynie najlepsze projekty mogą liczyć na uzyskanie finansowania.

Z Polski tylko 1 projekt zdołał otrzymać dofinansowanie.

Co było przyczyną tak małej skuteczności polskich projektów? Jakie błędy najczęściej popełniali Wnioskodawcy?

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

Główny wniosek ekspertów z KE

  • Wiele projektów było zdecydowanie zbyt słabych, aby rywalizować o dotacje.
  • Przedsiębiorcy zbyt mało koncentrowali się na możliwościach biznesowych.
  • Mało przekonująco opisywano swoją firmę i przedsięwzięcie. Brakowało dobrego objaśnienia, dlaczego i w jaki sposób ich przedsiębiorstwo zyska na projekcie.
  • W wielu wnioskach nie było wystarczających informacji na temat konkurencyjnych rozwiązań.
  • Zbyt niski poziom innowacyjności projektów.
  • Częstym błędem było również proponowanie tylko pomysłu, ale bez zgłębienia koncepcji, nie mówiąc już o etapach dojścia do komercjalizacji.

Eksperci KE wysnuli wniosek, że większość przedsiębiorców składających projekty tylko próbuje szczęścia, a „Instrument MSP to nie loteria”. Eksperci polecają poważne podejście do sprawy i zaangażowanie się już na etapie opisywania projektu.

W opracowaniu dobrego wniosku i koncepcji pomaga Resulto – sprawdź nasze dotychczasowe osiągnięcia i zwiększ swoje szanse na pozyskanie dofinansowania.

Wnioski można składać w dowolnej chwili, ale są one oceniane cztery razy w roku. Kolejne daty dla oceny wniosków – 24 września 2014 r. dla etapu 1 oraz 9 października dla etapu 2. W 2014 r. finansowanie powinno otrzymać około 645 projektów (w ramach etapów 1 i 2), a w przyszłym roku ich liczba powinna wzrosnąć do 670.

Źródło:http://ec.europa.eu/

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych, opracowujemy biznes plany, wnioski dotacyjne i przeprowadzamy audyt możliwości dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę:

tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, Źródła finansowania dnia 17.09.2014 o godz. 14:58
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Jedna odpowiedź do wpisu: Instrument MSP – ocena wniosków i wskazówki

  1. resultopress pisze:

    Konkurencja jest wymagająca ale z drugiej strony uzyskanie 50 000€ za opracowanie relatywnie prostego wniosku warte jest wysiłku. Klucz do sukcesu to innowacyjny pomysł biznesowy.

Skomentuj

*