Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Liczba urzędników w Polsce

W ciągu ostatnich 25 lat, liczba urzędników w Polsce wzrosła niemal trzykrotnie – ze 160 tys. w 1989 roku, do 443,1 tys. (bez pracowników ZUS`u i obrony narodowej) w 2012 roku.  Dla porównania, w tym samym czasie liczba mieszkańców Polski wzrosła o niecałe 2% (1988 – 37,9 mln, 2012 – 38,54 mln).

 

btn_wyslij_zapytanie

 

Choroba „biurokracji” dopadła nawet polskie wojsko

 

W 1989 roku – w czasie transformacji – polska armia liczyła 250 tys. żołnierzy. Do 2012 roku liczba ta spadła o połowę – do 120 tys. żołnierzy, z czego tylko 96,7 tys. to aktywni żołnierze zawodowi. Jednak polska armia, po przejściu w formę „zawodową”, stała się wielkim biurem dla wojskowych – wg Dziennika Gazety Prawnej nawet 70-80% całej armii (pomijając rezerwy), to „żołnierze biurowi”, czyli urzędnicy w mundurach. Ministerstwo Obrony Narodowej zapewniało, że trzeba tę sytuację poprawić, jednak na obietnicach się skończyło. Obecnie nie wiadomo, którzy żołnierze potrafią walczyć, a którzy tylko pracują za biurkiem i wypełniają papierki.

Liczba urzędników w Polsce

Podsumowując – liczba urzędników w administracji publicznej wraz z „biurokratycznym wojskiem”, to razem około 500 tysięcy urzędników. Wielkie, smutne brawa dla polityków, którzy organizują nasze państwo.

 

Jedno jest pewne, w razie wojny, zasypiemy naszego wroga paragrafami i wszelkiego rodzaju papierkami. Na uzasadnienie tej teorii przedstawiamy poniżej ciekawą grafikę (opracowaną przez RHENUS Logistics), pokazującą ile papieru zużywają/produkują polscy urzędnicy. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

 

Ile papieru zużywają urzędnicy?

infografika papier.jpg

 

Czytaj zaskakujące zestawienie: im bardziej innowacyjny kraj tym wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego.

Czytaj więcej o liczbie urzędników w Polsce.

 

Znajdź odpowiednią dotacje dla siebie i firmy (tabelka) ⇐
Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych – m.in. biznes plany, wnioski dotacyjne. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Ekonomia na co dzień dnia 17.04.2014 o godz. 13:41
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

2 komentarze wpisu: Liczba urzędników w Polsce

  1. anonim pisze:

    Ja bym sugerowal zeby zaczeli uzywac bardziej systemu elektronicznego i wogole nie produkowac papieru kiedy nie trzeba …

Skomentuj

*