Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Mapa pomocy regionalnej 2014-2020 – poziom dofinansowania unijnego / dotacji unijnej dla firm w latach 2014-2020

W nowej perspektywie unijnej 2014-2020 nastąpi kilka istotnych zmian, w porównaniu z latami 2007-2013. Jedną z najważniejszych zmian, jest zmniejszenie poziomu dofinansowania regionalnego dla projektów, czyli po prostu niższe dotacje i wymagany większy wkład własny Wnioskodawców. Każdemu z województw, w zależności od poziomu i potencjału rozwoju, został przydzielony inny poziom dofinansowania.

 

Poniżej została przedstawiona mapka z ustalonymi poziomami dofinansowania dla poszczególnych województw.

.

Znajdź odpowiednią dotacje dla siebie i firmy ⇐

btn_wyslij_zapytanie

 

Mapa pomocy regionalnej – poziom dofinansowania w latach 2015-2020

Na najwyższe dotacje może liczyć cała „ściana wschodnia”, czyli najsłabiej gospodarczo rozwinięte regiony Polski. Z kolei na wysokie dotacje nie mają co liczyć na przykład przedsiębiorcy z Warszawy, czyli najlepiej rozwiniętego gospodarczo obszaru Polski.

 

Poniższy rysunek (źródło:parp.gov.pl) przedstawia „bazowe poziomy dofinansowania” dla poszczególnych regionów. Województwo mazowieckie, jako jedyne, zostało podzielone na podregiony ze zmiennymi poziomami dofinansowania (dodatkowo miasto Warszawa, jako najlepiej rozwinięty obszar województwa i Polski, ma najniższy bazowy poziom dofinansowania, do końca 2017 roku jest to 15%, potem tylko 10%).

 

Czytaj więcej o regionalnych programach operacyjnych.

mapa pomocy regionalnej

Czytaj więcej o pisaniu wniosku o dofinansowanie i aktualnych naborach.

 

Jak ustalić możliwy poziom dofinansowania w ramach RPO dla przedsiębiorstwa?

 

Poziom dofinansowania zależy od poziomów bazowych dla danego województwa i premii za wielkość przedsiębiorstwa, które ubiega się o dofinansowanie z funduszów europejskich.

 

Mikroprzedsiębiorstwo otrzymuje 20% premii do poziomu bazowego, małe przedsiębiorstwo otrzymuje 10% lub 20% premii do poziomu bazowego, z kolei średnie i duże przedsiębiorstwa nie mogą liczyć na żadną premię.

 

Z tego względu, na najwyższe dotacje w 2015 roku i latach następnych, mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa z województwa warmińsko – mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Poziom dofinansowania dla nich będzie wynosić nawet 70%.

 

Czytaj więcej o zmianach w unijnej perspektywie 2014-2020.

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych. Opracowujemy wnioski o dofinansowanie, biznes plany oraz przeprowadzamy audyt możliwości dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Dotacje, Źródła finansowania dnia 14.01.2015 o godz. 15:13
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

4 komentarze wpisu: Mapa pomocy regionalnej 2014-2020 – poziom dofinansowania unijnego / dotacji unijnej dla firm w latach 2014-2020

Skomentuj

*