Wszyscy płacimy za upadek SKOK | Firma konsultingowa Resulto
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Wszyscy płacimy za upadek SKOK-ów

oil-1159084-m

Kolejny raz państwo Polskie uczy nieodpowiedzialności swoich obywateli. SKOK-i zostały objęte bankowym funduszem gwarancyjnym dopiero pod koniec 2012 roku, do tego czasu działały bez nadzoru, udzielały nierentownych kredytów (często nielegalnie, w złej intencji i ze szkodą dla Kas) proponując zwykle, na lokatach, wyższe oprocentowanie niż banki komercyjne. Teraz SKOKi upadają, a nierozważni klienci którzy powierzali swoje środki do tych „ryzykownych” instytucji odzyskają swoje środki wraz z należnymi odsetkami z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to niesprawiedliwe w stosunku do banków komercyjnych i ich klientów którzy budowali kapitał bankowego funduszu gwarancyjnego bez współudziału SKOKów (moralnie wątpliwych ale udanych skoków na cudzą kasę).

 

Leszek Balcerowicz powiedział w marcu 2015 r.:

 

„Do tej pory na pokrycie strat SKOK-ów wydano już ponad trzy mld zł (…) Pieniądze na ich pokrycie zabrano (…) z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Pomagamy w podejmowaniu racjonalnych decyzji inwestycyjnych i opracowywaniu biznes planów oraz wniosków dotacyjnych. Zapytaj o naszą ofertę:

tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

Czytaj więcej o pisaniu wniosków dotacyjnych i aktualnych naborach.

630x200-baner-resulto_2

Wszelkie prawa do artykułu posiada Resulto Sp. z o.o. Kopiowanie i wykorzystanie fragmentów tekstu dozwolone jedynie pod warunkiem podania źródła.

Wpis opublikowany w kategorii: Ekonomia na co dzień dnia 14.11.2015 o godz. 14:00
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*