Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, także w przyszłości, przez administratora danych osobowych Resulto sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 241, w celu realizacji usługi "Newsletter Resulto", a także w celach marketingowych produktów i usług własnych administratora danych osobowych oraz podmiotów z nim współpracujących. Niniejszą zgodę składam dobrowolnie i oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/na o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 17 czerwca 2002 r., Dz.U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w tym o prawie wglądu do danych, ich poprawienia, prawie żądania zaprzestania dalszego ich przetwarzania oraz prawie wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez Resulto Sp. z. o.o.

Zmiany rentowności biznesu w okresie ostatnich 20-stu lat

Analiza wskaźnika ROE dla gospodarki

Ciągle do przodu, samochody coraz lepsze, technologia kosmiczna , komputery coraz powszechniejsze, automatyzacja, wszędzie roboty, coraz mniej ludzi potrzebnych do pracy… a co się dzieje z rentownością zaangażowanego kapitału? powinien rosnąć wraz z postępem ? może maleć?

 

 Czytaj więcej o pisaniu wniosku o dofinansowanie i aktualnych naborach.

btn_wyslij_zapytanie

 

Na przykładzie rynku amerykańskiego (ostatnich 20 lat ) przeanalizowaliśmy kształtowanie się średniego wskaźnika rentowności kapitału własnego tzw. ROE dla całej gospodarki . Rynek amerykański został wybrany nie bez powodu gdyż jest to rynek najdojrzalszy i charakteryzujący się chyba najwyższą z możliwych konkurencją. Zestawienie wskaźnika na poniższym wykresie.

 

ROE USA

 

 

I co się okazało? Średni wskaźnik ROE dla całej gospodarki praktycznie przez te 20 lat kształtuje się na podobnych poziomach „przesuniętych” kryzysami światowymi (koniunkturalnymi). Wynika z tego, że nadal najważniejszym prawem ekonomicznym jest prawo Saya tzw. „niewidzialna ręka rynku” czyli konkurencja.

 

Mimo, że co chwile następuje znaczny postęp technologiczny czy organizacyjny to ROE zachowuje się podobnie.

 

Pomagamy w opracowywaniu wniosków o dofinansowanie unijne oraz pisaniu biznes planów. Przeprowadzamy również audyt możliwości dotacyjnych. Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj w celu ustalenia szczegółów współpracy: tel.: +48 783 366 476, e-mail: poczta@resulto.pl

630x200-baner-resulto_2

Tagi: , ,
Wpis opublikowany w kategorii: Ekonomia na co dzień dnia 16.02.2018 o godz. 11:29
Autor wpisu:
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0

Skomentuj

*